sobota, 22 grudnia 2018

Aneta Testuje | RADIOFREKFENCJA MIKROIGŁOWA - DZIAŁANIE, ZASTOSOWANIE, WSKAZANIA, PRZECIWWSKAZANIA, EFEKTY

DZIAŁANIE


Radiofrekfencja mikroigłowa (RF) oparta jest na ogrzewaniu tkanki na dokładnie określonej głębokości. Umożliwione jest to poprzez zastosowanie w urządzeniu mikroigieł, przez które emitowane są bezpośrednio wewnątrz tkanki wiązki fal radiowych. 
Emitowane przez igły ciepło jest najsilniejsze w okolicach ich zakończeń, dzięki czemu podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, bo jej głębsze warstwy. Głębokość wkłucia mikroigieł może być dowolnie regulowana w zakresie od 0,5 do 3,5 mm. Możliwa jest także regulacja natężenia fal RF, a przez to stopień podgrzania tkanki, w zależności od wskazań terapeutycznych.



Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, tzn. od 3Hz do 3THz. Fale radiowe mogą być wytwarzane przez prąd zmienny. W zabiegu wykorzystuje się najczęściej fale od 0,5 do 7 MHz. Im wyższa częstotliwość fali, tym mniejsza głębokość wnikania promieniowania przez skórę.​
Fala radiowa wykorzystywana jest w zabiegach kosmetycznych w celu wywołania efektu termicznego w tkance. Jest ona efektem przepływu prądu między dwoma elektrodami wykorzystywanymi w zabiegu.
Efektem działania fali radiowej jest podgrzanie tkanek. Ciepło powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu wysokiej częstotliwości. Działanie zewnętrznego, zmiennego pola elektromagnetycznego powoduje ruch jonów w tkance. Cząsteczki poruszają się, ocierają o siebie i w ten sposób wywołują emisję ciepła endogennego. W urządzeniach stosowanych w kosmetologii jest to zazwyczaj około 40-45* C. Im więcej elektrolitów w tkance tym większe tworzenie się ciepła.
Efekt termiczny w tkankach zależny jest od kilku czynników:
- częstotliwości fal radiowych
- natężenia prądu
- oporu stawianego przez tkankę
- zawartości elektrolitów w tkance
- czasu działania energii
Fale radiowe dzielimy na: 
– Monopolarne – w takiej konfiguracji występują dwie elektrody. Jedna z nich, elektroda bierna (uziemiająca), styka się z ciałem pacjenta. Druga emituje promieniowanie o częstotliwości fal radiowych, które dociera przez ciało do elektrody biernej. Głębokość i obszar podgrzania w tej metodzie jest większy niż w pozostałych. 
– Bipolarne – przy takim układzie mamy dwie elektrody czynne, które umieszczone są blisko siebie, najczęściej na jednej głowicy. Energia przepływa między elektrodami, a także pod nimi. Głębokość wnikania fali zależy od odległości elektrod od siebie i jest ściśle określona, zazwyczaj jest to 1-4mm. 
– Multipolarne – taki układ zawiera przynajmniej 3 elektrody, z których jedna pełni rolę elektrody dodatniej, pozostałe są ujemne. Multipolarne fale radiowe są kombinacją elektrod mono- i bipolarnych.

ZASTOSOWANIE - MECHANIZM ODMŁADZANIA

 Zabieg RF to połączenie mechanicznego mikronakłówania, diatremii* oraz elektroporacjii**. Ta konfiguracja polega na utworzeniu mikrouszkodzeń zarówno w naskórku jak i w odpowiednich warstwach skóry właściwej oraz pobudzeniu otaczających zdrowych komórek do wzmożonej regeneracji. Skutkuje to globalną przebudową całej grubości skóry, wybiórczą i bardzo skuteczna stymulacją fibroblastów, umożliwiającą syntezę nowych włókien kolagenowych i elastynowych, jak również syntezę kwasu hialuronowego. 
* Diatremia - zabieg fizykoterapeutyczny polegający na miejscowym nagrzewaniu tkanek pod wpływem silnego pola elektromagnetycznego, co przyczynia się do rozluźnienia mięśni i łagodzi odczucia bólu. 
** Elektroporacja -  to nowoczesna metoda wspomagająca przenikanie makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek. Technika ta wykorzystuje tworzenie kanałów w błonach komórkowych pod wpływem pola elektromagnetycznego. Krótkie impulsy elektryczne o wysokim napięciu powodują dezorganizację lipidów i powstanie nietrwałych przestrzeni w błonach komórkowych. W zasadzie elektroporacja jest procesem odwracalnym.
Ciepło wytworzone w skórze pod wpływem fal radiowych powoduje, w zależności od czasu i mocy działania, skrócenie i zagęszczenie kolagenu lub jego częściową denaturację. Z wiekiem, włókien kolagenowych w skórze właściwej jest coraz mniej. Ulegają one rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Podgrzanie skóry skutkuje ponownym napięciem włókien kolagenowych oraz stymulacją fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje dodatkowo rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co poprawia się odżywienie i utlenienie skóry, a także jej metabolizm. W efekcie skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.
 Radiofrekfencja mikroigłowa oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów. Połączenie technologiczne jakie oferuje RFT umożliwia uzyskanie przyspieszanych procesów metabolicznych w obrębie skóry właściwej zarówno twarzy, jak i ciała na poziomie przede wszystkim dużej ilości fibroblastów, przyrzynając się także do stymulacji m. In ATP w mitochondriach komórkowych oraz powstawania procesów syntezy. Uzyskanie czynników wzrostu oraz energii termicznej stymuluje warstwę powstawania skóry właściwej, zwiększa również przepuszczalność błony komórkowej, pobudza krążenie ogólne i limfatyczne.
Zabiegi odmładzające z zastosowaniem fal radiowych wykorzystuje się głównie w celu: 
– spłycenia zmarszczek, 
– poprawienia owalu twarzy, 
– redukcji obrzęków pod oczami, 
– redukcji podbródka, 
– uniesienia opadających powiek, 
– likwidacji obwisłych policzków.

ZASTOSOWANIE - MECHANIZM REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ

 Wytworzone przez fale radiowe ciepło indukuje w tkance tłuszczowej proces selektywnej termolipolizy, który prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Dodatkowo obserwowane jest zwiększone krążenie krwi oraz przyspieszenie metabolizmu, co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. 
Zabiegi takie wykorzystuje się przede wszystkim w celu: 
– konturowania ciała, 
– redukcji cellulitu, 
– zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała, 
– obkurczania i ujędrniania skóry ciała.

WSKAZANIA

  • podniesienie owalu twarzy i podbródka
  • ujędrnienie struktury skóry
  • spłycenie głębokich zmarszczek
  • zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
  • odbudowa kolagenu
  • terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka
  • zmniejszenie przebarwień
  • redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych
  • konturowania ciała
  • redukcja cellulitu
  • zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała
  • obkurczania i ujędrniania skóry ciała.
  • podniesienie pośladków
  • likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża, okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe 
  • rozrusznik, zastawka serca, implanty – wszelkiego typu metalowe implanty w ciele
  • epilepsja, stwardnienie rozsianie
  • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym
  • nadczynność   tarczycy, nieuregulowana cukrzyca  (niepoddawana leczeniu farmakologicznemu)
  • ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, ostre zapalenie stawów i kości
  • zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła
  • nadciśnienie
  • zaburzenia krzepliwości,  skłonność do krwawień
  • ostre stany zapalne zatok
  • zapalenie żył
  • oparzenie skóry lub rekonwalescencja po oparzeniach
  • wszczepione urządzenie do neurostymulacji
  • Przerwana ciągłość skóry
  • implanty wchłanialne i wypełnienia w miejscu zabiegowym

EFEKTY





BIBLIOGRAFIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 beauty among INCI , Blogger